Na de middelbare school haalde ik mijn diploma Assurantie B en ging ik aan de slag als financieel adviseur. Ik merkte dat ik goed was met cijfers en ik hielp graag mensen om hun geldzaken te optimaliseren. Maar na een jaar of zes ging de commerciële grondslag van mijn werk me tegenstaan; ik wilde liever mensen echt helpen.
Na een omweg als leraar op een vmbo kwam ik in de sociale financiële wereld terecht. Als budgetconsulent werkte ik samen met maatschappelijk werkers om mensen met schulden te helpen. Dat paste beter bij mij. Later werd ik budgetbeheerder en daarna schuldhulpverlener voor de gemeente Utrecht.
In 2013 besloot ik zelfstandig verder te gaan en volgde ik de post-hbo-opleiding Bewindvoering aan de Hogeschool Utrecht.
In 2015 kwam ik in contact met Mark Räkers van Eropaf!, en hij vertelde dat ze een onderdeel bewindvoering wilden opzetten. Dat bleek een perfecte match: ik kon mijn financiële kennis combineren met mijn sociale motivatie. Nu, tien jaar later, runnen we met zeven collega’s de bewindvoeringstak van Eropaf!.
De laatste tijd ben ik me wat meer aan het richten op budgetcoaching — een vorm van financiële begeleiding waarin meer ruimte is voor persoonlijke groei en gedragsverandering. Mijn nieuwe website, financieelperspectief.nl, is sinds kort online. De website is nu af, dus de volgende stap is acquisitie.
Met budgetcoaching wil ik niet alleen praten over cijfers, maar vooral over wat eronder zit: de normen, waarden en overtuigingen die iemands geldgedrag bepalen. Waarom geef je geld uit zoals je doet? Waarom maak je steeds dezelfde keuzes? Vaak spelen daar psychologische of emotionele factoren in mee. Ik wil mensen helpen om zich daarvan bewust te worden, zodat ze echt iets kunnen veranderen.
Mijn diepere motivatie om hier iets mee te doen komt voort uit mijn jeugd. Ik voelde me als kind vaak emotioneel eenzaam. Later besefte ik hoe bepalend zulke gevoelens kunnen zijn voor je leven. Daarom gun ik anderen dat ze wél geholpen worden om hun kracht te hervinden.
Mensen waarderen mijn duidelijkheid, betrouwbaarheid en betrokkenheid. Ze weten wat ze aan me hebben, en dat ik me echt inzet. We zijn als Eropaf! Ondersteuning geen commercieel kantoor, maar een team van betrokken mensen die verder gaan dan hun functie vraagt.
Wat me nog steeds aanspreekt, is dat bij Eropaf! de mens centraal staat – niet de cijfers of regels, maar het weer in hun kracht zetten van mensen.
Wat de toekomst van Eropaf! Ondersteuning betreft, is de grote vraag of we de organisatie kunnen verjongen. We zijn hard op zoek naar nieuw bloed, omdat de meeste van ons op leeftijd zijn. We willen graag voortgang geven aan ‘onze’ manier van bewindvoeren. We zijn best wel een bijzondere organisatie. We zijn eigenlijk allemaal lieverds. Dus ik zou zeggen: heb je interesse? Neem contact op met Eropaf! Ondersteuning via email of telefoon.




